Простият ключ към отглеждането на грозде

Нарушава се хранителният режим и дори се стига до по-бързо стареене на лозите - те стават по-слабо устойчиви на студ, болести и неприятели.

Една от важните задачи на почвообработката е унищожаване на плевелната растителност. Плевелите се явяват сериозен конкурент на лозовото растение по отношение на влагата, хранителните вещества, светлината и топлината.

През есента - веднага след като е завършил листопадът, но

Земеделие Прецизно земеделие Анализатори за почва

Ако ще се инвестира в машини за обработка на лозя В лозята

С нея се извършват както дълбоки почвообработки, така и по-плитки култивации. Едновременно с това могат да се изпълняват комбинирани операции като разрохкване, дисковане, активно брануване и други.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Начало/Агросъвети/Как се прави есенното наторяване на лозята

Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при много коренищни плевели, защото лозя иначе силно се уплътнява орния слой и се влошава водно-въздушния режим на почвата.

Органичните торове се използват есента. Причината е по-лесното разлагане на органичните вещества през зимата и по-бързото им усвояване от растенията.

Оборудването на лозето с тях може да започне постепенно, но е много важно с какво и как ще се започне при избора.

По последни данни плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.

Когато присаждате на лозовите пръчки, е добре да фиксирате филизите, с които сте работили, на колче, така че да не бъдат нанесени повреди от вятъра или пък животни.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Простият ключ към отглеждането на грозде”

Leave a Reply

Gravatar